Bezpieczne wakacje z ubezpieczeniem turystycznym

Ludzie kochają podróże i odkrywanie nowych miejsc. Marzą o przeżyciu niezapomnianych chwil, w bajkowym krajobrazie. O czym należy pamiętać podczas urlopowego wyjazdu, aby nie spotkały nas niespodziewane zdarzenia i związane z tym spore wydatki ?

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto o nie zadbać ?

Podczas planowania wyprawy, nie myślimy w ogóle o przykrych przygodach. Skupiamy się na pozytywnych aspektach podróży, bagatelizując często niedogodności losu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdego zdarzenia, ale możemy zminimalizować skutki nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenia turystyczne (dobrze dobrany partner ubezpieczeniowy), pozwalają nam zabezpieczyć się podczas podróży. Jest to umowa, pomiędzy urlopowiczem, a firmą ubezpieczeniową. W ramach wybranego pakietu, otrzymamy pomoc w zakresie naszej ochrony. Cena każdego z wariantów polisy, dobierana jest indywidualnie, w zależności od charakteru podróży i miejsca do którego się wybieramy.

Zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego

Podczas wyboru odpowiedniego wariantu polisy turystycznej, warto przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania. Na rynku istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które w sposób indywidualny podejdą do każdego klienta. Wśród opcji ochrony, znajdziemy między innymi, takie sytuacje jak:

– pomoc medyczna, w wyniku wypadku lub choroby w trakcie podróży  – pokrywane są wydatki związane z opłatami hospitalizacji. Pobyt w szpitalu, zakup leków, czy niezbędne badania. Istotną kwestią jest dobór odpowiedniej sumy gwarantowanej kosztów leczenia. W państwach, gdzie pomoc medyczna jest kosztowna, jak Japonia. Kanada, USA, czy Australia, najlepszą opcją, będzie wykupienie największego wariantu.

– zwrot pokrycia szkód podczas wyprawy – wszystkie niespodziewane zdarzenia, takie jak np. zarysowane auto, rozbita szyba, będą obligatoryjnie pokrywane do wartości sumy gwarantowanej. Pamiętać należy o przestrzeganiu prawa, gdyż zdarzenia w tym wypadku nie są objęte ochroną.

– nieszczęśliwy wypadek uniemożliwiający dalsze korzystanie z urlopu – jeśli np. łamiemy rękę, lub nogę, będzie potrzebna zarówno pomoc medyczna, jak i indywidualny transport do domu. Gdy w grę wchodzi również dalsza rehabilitacja, wariant od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to podstawa.

– pomoc Assistance, dla osób podróżujących własnym autem – warto rozważyć tutaj opcję zapewnienia samochodu zastępczego, na czas naprawy pojazdu. W rozszerzonych wariantach możemy liczyć również na pomoc tłumacza lub prawnika, gdy przebieg zdarzeń będzie tego wymagać.

– ochrona bagażu podczas podróży samolotem – opcja ta zabezpieczy nas przed sytuacją zagubienia bagażu przez linie lotnicze. Pozwoli nam na zdobycie odpowiedniego zadośćuczynienia, w wyniku poniesionych strat.

Najważniejszym powodem zakupu ubezpieczenia turystycznego, jest zapewnienie sobie i naszym bliskim bezpieczeństwa i beztroskich wakacji. Wsparcie finansowe i pomoc w kryzysowych sytuacjach, są potrzebne do spokojnego odpoczynku. Polisa turystyczna, daje nam gwarancję pokrycia ewentualny szkód, powstałych w trakcie podróży.